5 czerwca paraliż w Warszawie – strajk taksówkarzy

By | Czerwiec 4, 2017

W poniedziałek, 5 czerwca 2017, taksówkarze po raz kolejny wyjadą na ulice polskich miast protestując przeciwko kilku rzeczom, które im się nie podobają. Oczywiście z naciskiem na nielegalnych przewoźników, co jest bez sensu akurat teraz, kiedy rząd zabrał się za prace przy ustawie, zapowiadając zmiany od nowego roku. Ale nie tylko – nie pasują im też planowane przez samorządy zmiany stref – bo dlaczego poszerzać pierwszą strefę, skoro miasto się powiększa? Pełna zgoda, pierwsza strefa powinna kończyć się na placach Bankowym i Unii Lubelskiej w osi północ-południe, dalej to już obrzeża!

UBER STOP Wyzyskowi - Strajk kierowców Ubera

O samym strajku nie ma co gadać, poza powyższym wstępem. Będzie jak zwykle – nikt nie rozumie, o co im chodzi, paraliżując ulicę dołożą kolejne cegiełki do „sympatii”, którą darzą taksówkarzy ludzie. Straty wizerunkowe i finansowe, bo to oczywiście stracony dzień dla wszystkich protestujących. Pasażerowie stracą czas, nerwy i pieniądze (oraz kolejna grupa – zaufanie do taksówkarzy).

Jak zwykle Uber zaciera ręce, liczba rejestracji w dniu strajku znowu pewnie będzie rekordowa. Choć obawy przed aktami agresji były i w poniedziałek biura Ubera będą zamknięte. Cieszą się też kierowcy Ubera – jutro Warszawa będzie czerwona od mnożników, niczym w Sylwestra, a dodatkowo w sparaliżowanym mieście mocno ograniczone będą możliwości zamówienia auta.

Strajk rozpocznie się o 7 rano i będzie miał formę „przejazdu gwiaździstego” z pięciu lokalizacji peryferyjnych (Jubilerska, Płaskowickiej, Stalowa, Połczyńska, Centrum Olimpijskie) do centrum.

 

 

 

 

http://wyborcza.pl/7,155287,21795923,strajk-taksowkarzy-5-czerwca-zadaja-zdecydowanych-dzialan-rzadu.html

 

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,21810951,pasazerowie-gorszego-sortu-nie-bedzie-zmiany-stref-taxi-bo.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *