Jak zostać kierowcą Ubera?

By | Marzec 13, 2016

uber_driver

Aby jeździć jako UberDriver potrzebujesz maksymalnie tygodnia na załatwienie wszelkich formalności. Poniżej postaram się opisać po kolei, co Cię czeka.

Zobacz też: Chcę jeździć jako kierowca Ubera – pytania i odpowiedzi

Rejestracja

Na początek – rejestracja w systemie Uber. Banalne, podajesz imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, wybierasz hasło oraz miasto, w którym chcesz jeździć. Po przesłaniu danych i weryfikacji maila masz aktywne konto na platformie Uber.

Polecam rejestrację z mojego linka – obie strony zyskują 100 zł: zostań kierowcą Uber.

Działalność (czy nie?)

Działalność gospodarcza to szeroki i odrębny temat, na osobny wpis. Jeśli już ją masz – super, wystarczy poszerzyć o odpowiednie PKD. Jeśli nie – masz trzy wyjścia, zarejestrować działalność gospodarczą, albo pracować dla kogoś, albo podpiąć się pod konto partnerskie. W tym ostatnim przypadku polecam kontakt ze mną – uberwawapl@gmail.com, mam konto partnerskie, na razie „dla znajomych”.

Papierokologia

Z urzędów są do wyciągnięcia dwie rzeczy:

 • zaświadczenie o niekaralności – 20 zł w wersji elekteornicznej, 30 w papierowej. Analogowo wypisywane od ręki, o możliwości elektronicznej właśnie się dowiedziałem, nie sprawdzałem.
 • informacja z policji o wykroczeniach drogowych (informacja o punktach karnych) – do uzyskania tylko osobiście. W Warszawie nie polecam Waliców, gdzie są jakieś godziny przyjmowania wniosków i wydawania takiego dokumentu. W najbliższej komendzie okazało się to dużo prostsze – złożenie na recepcji, po dwóch dniach telefon że gotowe i do odbioru.

Uzupełnienie danych

Potem pozostaje tylko wrzucenie powyższych zeskanowanych papierów oraz dokumentów auta do systemu Uber. Przygotuj dowód rejestracyjny i aktualne ubezpieczenie samochodu.

To wszystko!

Po weryfikacji dokumentów, która następuje dość szybko, Twoje konto jako kierowcy Ubera zostaje aktywowane. Możesz przejść online i świetnie się bawić, zarabiając przy tym pieniądze.

2 thoughts on “Jak zostać kierowcą Ubera?

 1. Krzysztof

  Czy jest jakikolwiek wymóg co do auta? Jego rocznik np? Sam mam Matiza z ’99

  Reply
  1. Uber Driver Post author

   Uber na swojej stronie jasno podaje kryteria, które muszą spełniać samochody, żeby móc jeździć w systemie. Podstawowe wymogi to 4/5 drzwiowy, 5-osobowy i nie starszy niż 10 lat (w tym ostatnim przypadku możliwe są wyjątki). Myślisz że klienci chcieliby jeździć Matizem? Jakie oceny byś dostawał i jak długo utrzymał się w systemie…?

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *