Punkt docelowy dla kierowców – nareszcie w Polsce

By | Grudzień 6, 2016

Uber już dawno zapowiadał tę funkcję w aplikacji, dzisiaj poinformował polskich kierowców, że wreszcie mogą z niej korzystać. Punkt docelowy oznacza, że kierowca może ustalić punkt do którego chce się kierować. Otrzyma wtedy wyłącznie zamówienia, których miejscem docelowym jest podobna okolica.

Uber  - Punkt docelowy

To przydatna funkcja, wielokrotnie chciałem kończyć będąc daleko od domu i mając do wyboru powrót na pusto albo czekanie na kurs który być może przybliży mnie do celu, ale bardziej prawdopodobnie wcale nie. Oczywiście mocno ogranicza to liczbę zleceń, które dotrą do kierowcy. Przede wszystkim pasażer musi już w momencie zamawiania mieć wpisane miejsce docelowe, czego większość (?) nie robi od razu. Do tego musi zgadzać się kierunek.

Oprócz końca jazdy i powrotu do domu, funkcja może być mocno przydatna w powrotach do centrum miasta lub jazdy w kierunku stref z mnożnikiem. Kierowcy często narzekają, że rzuceni gdzieś pod Warszawę robią kilka-kilkanaście krótkich kursów po okolicy i często dopiero po wylogowaniu, na pusto wracają do miasta.

Na pewno przetestuję i dam znać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *