Traficar – ruszył wynajem aut na minuty

By | Październik 17, 2016

Świadomość tego, że samochód w mieście to zbędny luksus, ma coraz więcej ludzi. Rzeczywistość powoli się zmienia. Rośnie popularność rowerów (w tym istniejących w wielu miastach wypożyczalni), chyba coraz lepsza komunikacja miejska (nie wiem, poza metrem nie korzystam), usługi typu Uber. Pora na kolejny eksperyment – wypożyczalnie samochodów, funkcjonujące na zasadach zbliżonych do tych znanych tysiącom Polaków chociażby z rowerowego świata Veturilo.

Traficar

Traficar wystartował w Krakowie z flotą samochodów Opel Corsa. Żeby skorzystać z zaparkowanych w całym mieście aut, należy pobrać aplikację Traficar i zarejestrować się, dając dostęp do karty płatniczej (opłaty będę ściągane automatycznie). Pojazdy wyszukujemy w aplikacji, za jej pośrednictwem uruchamiamy usługę oraz otwieramy i zamykamy samochód (kluczyki w schowku).

Stawki za usługę kształtują się następująco: 0,80 PLN za 1 km; 0,50 PLN za 1 min w ruchu; 0,10 PLN za 1 minutę postoju (auto zamknięte kluczykiem, wynajem nie został zakończony). Wnioskując z komunikatów marketingowych, twórcy – firma Express – celowali w „połowę kosztów dojazdu taksówką”. Czy to wystarczająca zachęta? Wydaje mi się, że stawki są mało konkurencyjne biorąc pod uwagę wygodę w korzystaniu z przewozu osób. Ale zarazem trzymam kciuki i kibicuję takim inicjatywom, dzięki którym zmniejszać się będzie liczba aut w miastach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *