Uber motywuje kierowców i… kupuje autonomiczne Mercedesy

By | Marzec 21, 2016

Mercedes

Poza wypowiedziami do mediów przedstawicieli firmy – Ilony Grzywińskiej (wiozłem) i Kacpra Winiarczyka (chyba nie wiozłem), Uber w żaden sposób oficjalnie nie zareagował na incydent związany z oblaniem sześciu samochodów Ubera przez „nieznanych sprawców” (czynem szybko „pochwalili się” na Facebooku taksówkarze z fanpage Taryfa24).

Reakcje ludzi musiały zaskoczyć sprawców, cała sytuacja zmieniła się w kampanię poparcia Ubera i deklaracji rezygnacji z usług taksówkarskich. Mimo zapowiedzi, „nieznani sprawcy” nie powtórzyli swoich działań, zapewne nie znajdując poparcia nawet we własnym środowisku.

Weekendowy wzrost popularności Ubera był odczuwalny. Z bloga zarejestrowało się kilku nowych kierowców, w weekend miałem prawie samych świeżych użytkowników aplikacji (a piątkowa sytuacja była głównym tematem rozmów). Uber milczał. Dziwiłem się temu, bo spodziewałem się, że mimo że sytuacja okazała się wielką wygraną Ubera, to kierowcy mogli poczuć się zagrożeni. Cóż, doczekałem się reakcji – dzisiaj kierowcy dostali maila z podziękowaniem, że są z Uberem oraz kilkoma słowami „wsparcia” i zachęty do dalszego wysiłku.

Nie dodali na końcu drugiej informacji, która przez weekend bardzo interesowała media. 100 tys. autonomicznych, luksusowych Mercedesów, które Uber zamówił  4-letnim kontrakcie, a do których nie trzeba będzie wysyłać motywujących maili. Niestety, szybciej niż nam się wydaje.

Treść maila poniżej.

uber_mail_motywacyjny

One thought on “Uber motywuje kierowców i… kupuje autonomiczne Mercedesy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *