Uber obniża ceny, wprowadza stałe stawki gwarantowane!

By | Marzec 10, 2016

pieniadze_uber_ceny

Nic się nie zmienia… w komunikacji Ubera

Uber wysłał dzisiaj maila do swoich kierowców, w którym poinformował o wielu zmianach. O nich za chwilę, zacznę od formy. Jak to już bywało, firma informuje swoich „pracowników” o zmianach w ostatniej chwili. Mail przyszedł dzisiaj po południu, zmiany obowiązują od jutra, 11 marca, od godziny 7.00. Wchodzące w życie zmiany są duże, zapewne wielu kierowców przemyśli przy tej okazji współpracę z Uberem, szacunek wymagałby większego wyprzedzenia. Ale, z drugiej strony, czy można się spodziewać takiego szacunku od firmy, która uparcie twierdzi, że kierowcy nie są jej pracownikami, a w dodatku nie kryje, że jej celem są autonomiczne samochody.

Druga kwestia to styl komunikacji. Przy każdym mailu, który dotyczy jakichś niekorzystnych lub przynajmniej kontrowersyjnych zmian, Uber staje na głowie, żeby zamotać cały komunikat. Mail z informacją o obowiązku założenia działalności i rozliczania podatków nosił tytuł „Wspieramy naszych partnerów”, informacja o podatkach i działalności pojawiła się mimochodem, a komunikat skupił się na nawiązaniu współpracy z firmami księgowymi i uruchomieniu „platformy” UberMarket z ofertami księgowości oraz leasingu samochodów.

Dzisiejszy mail nosił tytuł… „Stawki gwarantowane już od jutra w Twoim mieście” i skupił się na niby rewolucyjnej, ale tak naprawdę nieznaczącej zmianie. Zmiana cen zaprezentowana jest przy okazji, choć mail jest w zasadzie tłumaczeniem, dlaczego to jest tak bardzo korzystne dla kierowców, że powinni prosić o dalsze obniżki.

Teraz zmiany, krótko i konkretnie. Jutro postaram się przeanalizować je po kolei, bo są istotne.

Ceny

  • Opłata początkowa 5 zł (było: 7)
  • Za kilometr 1,4 zł (było: 1,50)
  • Za minutę 0,3 zł (było: 0,35)
  • Opłata za anulowanie 10 zł (bez zmian)

(zobacz też: aktualny cennik UberPOP)

Stawki gwarantowane

Stawki gwarantowane były testowane przez Ubera już wcześniej przy okazji świąt, Sylwestra, itp. Oznaczają dopłacanie przez Ubera do wyznaczonej kwoty, jeśli kursy nie przekroczyły stawki gwarantowanej. Stawki gwarantowane będą obowiązywały do 21 marca 2016 (godz. 4.00) i zostały ustalone na poziomie 0, 20 i 30 zł. 30 dla weekendowych nocy, brak stawki gwarantowanych w ciągu dnia w tygodniu (poza poniedziałkiem), w nocy w tygodniu (także w poniedziałek) i między 4 a 6 w weekendowe noce. Tabela poniżej:

Uber - stawki gwarantowane na godzinę w Warszawie

Uber – stawki gwarantowane na godzinę w Warszawie

Jest to oczywiście obwarowane wieloma warunkami – średnia ocen z tygodnia powyżej 4,7, poziom akceptacji zleceń – minimum 90 proc., minimum zrealizowanych kursów na godzinę (1 – do 18, 1,3 – po 18).

Bonus tygodniowy – 100 zł

Dodatkowo Uber będzie nagradzał najaktywniejszych kierowców premią w wysokości 100 zł. Warunki są dwa – trzeba wykonać 100 przejazdów i mieć średnią ocen 4,8… Poza tym trzeba mieć „pozostałe kryteria spełnione”, co chyba odnosi się do warunków dla stawek gwarantowanych.

Co to oznacza?

Dzisiaj już raczej nie dam rady, ale temat rozwinę w jednym z kolejnych wpisów. A co Wy myślicie o tych zmianach?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *