UberHOP – przejazdy międzymiastowe w Uberze. Na start Warszawa – Łódź

By | Luty 18, 2016

Jak donosi Rzeczpospolita, Uber uruchomi wkrótce w Polsce usługę Uber Hop, czyli połączenia między miastami, mające konkurować z koleją i masowym transportem drogowym. Na początek pasażerowie będą mogli podróżować z Warszawy do Łodzi. Firma nie podała jeszcze cen, ale wiadomo, że mają być stałe stawki.

Pierwsza testowa lokalizacja usługi uruchamiana jest głównie z myślą o łodzianach, którzy pracują w Warszawie. Oznacza to poranne kursy Łódź – Warszawa i popołudniowe w odwrotnym kierunku. To sprawia, że kursy międzymiastowe realizować będą raczej kierowcy z „targetu” pasażerskiego, osoby pracujące w Warszawie. Prawdziwy ride-sharing, tylko tę potrzebę zaspokaja – chyba całkiem nieźle – BlaBlaCar. Uber na pewno będzie droższy, ponieważ z definicji ma dla kierowcy oznaczać zysk, podczas gdy BlaBla wręcz zabrania, żeby „zrzutka” przekraczała rzeczywisty koszt.

Uber: ceny Warszawa-Modlin i Warszawa-Zegrze

Uber: wycena kursów z Warszawy na lotnisko w Modlinie i nad Zegrze

Przedział cenowy można próbować oszacować. Uber, niezależnie od usługi UberHop, ma ustalone ceny dla kursów w niektórych lokalizacji do popularnych miejsc i miejscowości w okolicy. Np. w Warszawie dojedziemy na lotnisko w Modlinie za 90 zł, a z Krakowa możemy pojechać do Zakopanego (300 zł) i Oświęcimia (150 zł).  Stawiałbym na ok. 200 zł.

Oczywiście oznacza to zarazem rozszerzenie działalności Ubera na kolejne miasto – Łódź. Uber poinformował przy tej okazji, że wkrótce będą mogli z niego korzystać również mieszkańcy Szczecina.


 

Na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *